Ahimsa. Ez jutott eszembe, amikor elballagtam erre az oldalra, és bejelentkeztem a cikkíráshoz. Megint 3 bővítménynél virított a frissíteni! frissíteni! jelzés. Erről azt kell tudni, hogy a lap gazdája – szerintem -, mióta megcsinálta ezt a honlapot, a frissítéseket valahogy mindig hanyagolja. Én meg nem tudom elnézni, és frissítek, mint a bajnok. Majd helyreállítja, ha nem jó a frissítés, nem? Elvégre nem én vagyok a gazda.. 🙂 🙂 Persze, az is hozzátartozik ehhez a Magazinhoz, hogy 10-ből 11-szer ő rakja rendbe a képeimet, annyira béna vaagyok (meg más WP-dolgokban is rendkívül segítőkész, de csak nem állok le itt dicsérni? 😉 )
Szóval: Ahimsa. Ha meg akarjuk tudni jelentését, eredetét, akkor általában azt mondják, hogy a szó indián eredetű, és jelentése lánybaba, vagy szelíd. Amikor mélyebben utánajárunk az eredetnek, akkor kiderül, hogy szankszkrit szóeredetről beszélhetünk, és a jelentése: erőszakmentesség, Indiából származik, és a hinduizmus, buddhizmus, jainizmis egyik vezető elve: tilos megölni, vagy kárt okozni az élőlényekben (nagy mázlid van Laci.. 🙂 🙂 ).
A bemutatásra kerülő WordPress sablon neve Ahisma, a szerző honlapjának tanúsága szerint is „non-violance”, azaz „erőszakmentesség” a sablon keresztszülője.
Az Ahisma már hosszú hetek óta szerepel a wordpress.org legnépszerűbb sablonai között, a mai napig 2.204 alkalommal töltötték le.
Kéthasábos, kevés grafikával rendelkező, enyhén izgalmas szín- és megjelenésvilággal bíró, „összecsukható” oldalsávval készített wp-sablon. Firefox, Safari és Chrome böngészőkkel megtekintve a sarkok kerekítettek. Kompatibilis az IE 6/7/8 böngészőkkel is (ami nem a böngészőket dicséri…).
Érdekessége még, hogy saját vezérlőpultjáról kétféle skin (bőr) állítható be, és lehetőség van ugyanerről a pultról indítva saját sablont is készíteni.
Ugyancsak nem elhanyagolható az a tény sem, hogy a WordPress 2.8-as verziójával is kompatibilis (legalábbis a mai napon letöltött verziójával biztosan, hisz’ a WP 2.8 új – sablontelepítő – funkcióját tesztelve telepítettem, és fordítottam le magyarra.)
Ahimsa wp-sablon 2.2.1 letöltése (angol)
[download id=”28″]
Huuu, ez a sablon igazan az egyszerusegre lett keszitve 🙂
Ez gáz. Túl egyszerű :-/
Kedves bnc!
Miért lenne gáz az egyszerűsége?
Ugye láttunk már egyhasábos, vagy alapsablonnal is sikeresen üzemelő oldalakat is, meg bonyolult, magazinoldalakat vergődve is?
Nem született mindenki Mac-kel a pelenkájában, vagy klaviatúrával a sejhaja alatt. Tudomásul kell venni, hogy vannak amatőrök, kezdők is, akiknek a nyelve lóg ki az igyekezettől, hogy egy fél oldalnyi tudósítást adjanak létükről.
Számukra például ez egy kiváló sablon, mert mégiscsak más, mint az alapbeállítás.
Azért akadtak a wordpress.org-on, több, mint kétezren, akik letöltötték… 🙂
És egy másik előnye az, aki kicsit tovább szeretne lépni, hogy egyszerűsége mellé csomagoltak egy kis saját átalakítási lehetőséget, amin el lehet indulni megismerni, hogy mi hogyan működik, ha piszkálom a sablont.
Ez itt egyszerű: http://www.buscher.hu/
A fenti viszont gáz… (nem az egyszerűségi miatt)
De persze ez csak saját vélemény…
Olyan, mintha egyszerűen próbálna figyelemfelkeltő lenni, vagy mi… No meg „gyerekes”…
Edorn! Azt nem mondtuk, hogy csak a TOP10-et mutatjuk be… 🙂
Igaz is, nem voltam túl kifejező. Mint wordpress használó, én nem tennék fel egy ilyen templatet a blogomra. Sem a színkompozíciója, sem az elrendezése nem tetszik. 🙂
Ennél szuperebb sablont nem is lehetne találni. Ezt átalakítva, olyan, de olyan designes oldalt lehet csinálni, hogy bárkinek a szája tátva marad.
Csak az egyszínű színeket kell lecserélni, képekre és kész is.
Egyszerűen tökéletes, a nem magazin jellegű blogoknak a legjobb.
Üdv:)
A magyar nyelvi fájl:”Not Found”
Én bénáztam el valamit:
Köszönöm:)
a:)
Kedves ani02!
Nem te vagy a béna, hanem a sok régi cikk összegyűjtése és ide faragása során nem ment minden zökkenőmentesen. 🙂
Ide-oda lettek tologatva a fájlok, és nem egy volt, amelyik elvesztette közben azt a helyet, ahol az eredeti hivatkozás keresné…
Ez egy nagyon régi sablon, nagyon régi fordítása, de a történeti hűség kedvéért odateszem neked, az eredeti íráshoz.
Köszönöm szépen Győző:)-a nagyon kezdőknek az ilyen régi darabok is nagyon hasznosak lehetnek:)
Még egyszer kösz:)
a
Nagyon szívesen, ani! 🙂
Soha nem felejtem el, amikor az első CMS-rendszerrel (az a Guppy volt 🙂 ) megcsináltam a cégünk honlaphoz hasonlító valamilyét, majd kiugrottam örömömben a bőrömből. Aztán amikor a WordPress-t felfedeztem és áttértem…