WordPress 4.7 Vaughan

Címkézve: 

Ennek a témakörnek tartalma 13 hozzászólás, 6 résztvevő. Utolsó frissítés: Tamás Rottenbacher Rottenbacher Tamás 2 hónapja, 1 hét telt el.

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    Tamás Rottenbacher
    Rottenbacher Tamás
    Moderátor
      • Témanyitás: 149
      • Hozzászólás: 2980
      • Összesen: 3129
      • WordPress őrült
      • ★★★★★★★

Megjelent este az új verzió. Részletek magyar nyelven itt: https://wphu.org/wordpress-frissitesek/wordpress-4-7-vaughan-megjelent/

Kinek mi a tapasztalata a frissítéssel?

Én eddig 3-4 oldalt frissítettem, bővítményestül és nem volt sehol sem gond, probléma.

Egy WordPress kedvelő, honlapkészítő informatikus lennék, megszórva marketing és 2007 óta növekvő SEO, keresőoptimalizálás tapasztalattal.

Itt kérdezhetsz tőlem és tekintheted meg szakmai blogom:

Chief01
      Chief01
      Felhasználó
        • Témanyitás: 6
        • Hozzászólás: 75
        • Összesen: 81
        • Aktív Tag
        • ★★★

Én most fogom tesztelni a 4.7-t, de a 4.2 hibái miatt kiadáskor (amik csak a 4.2.2-ben lettek keséőbb javítva [https://core.trac.wordpress.org/log/branches/4.2?rev=32418&stop_rev=32324] – pár adatbázisssal kapcsolatos hiba és bug) – bár most főleg a customizerrel fordultak elő bugok https://core.trac.wordpress.org/query?group=status&milestone=4.7.1 – majd csak a 4.7.1-t fogom production site-ra felrakni.

Az oldalaim per pillanat 4.2.10-en futnak, őszintén szólva az API hozzáadásán kívül másért én nem is frissítek.
        Reméljük, hogy a WP API nem fog egy új csomag biztonsági hibát magával hozni.

Tamás Rottenbacher
        Rottenbacher Tamás
        Moderátor
          • WordPress őrült
          • ★★★★★★★

Igen, a Visual Composer-el valahogy nem sikerül gyakran megtartani a barátságot. 🙂 Ez érdekes, pedig sokan használják. 
          Viszont az is igaz, hogy nem egy bővítményhez fog alkalmazkodni az alap rendszer, hanem fordítva kell legyen.

Egy WordPress kedvelő, honlapkészítő informatikus lennék, megszórva marketing és 2007 óta növekvő SEO, keresőoptimalizálás tapasztalattal.

ryzsy
          ryzsy
          Felhasználó
            • Témanyitás: 18
            • Hozzászólás: 54
            • Összesen: 72
            • Aktív Tag
            • ★★★

Az új verzióra frissítés után eltünt a kiemelt kép funkció a bejegyzés szerkesztésekor, ráadásul a WP popular posts sablonban nem is mutatja. Más nem tapasztalt hasonlókat?
            https://onedrive.live.com/?cid=5ECC090C902ABC53&id=5ECC090C902ABC53%211028&parId=5ECC090C902ABC53%21105&o=OneUp

Chief01
            Chief01
            Felhasználó
              • Témanyitás: 6
              • Hozzászólás: 75
              • Összesen: 81
              • Aktív Tag
              • ★★★
              erdeib
              erdeib
              Felhasználó
                • Témanyitás: 0
                • Hozzászólás: 2
                • Összesen: 2
                • Kezdő
                • ★★

Nekem valamiert mar a 4.7.1 es frissitesrol kapott emailben is a magyar karakterek eltuntek es kodokra cserelodtek. Es amikor a 4.7.1 esre frissitettem akkor sem jott helyre, nem igazan ertem, hogyan irhatta at az ekezetes karaktereket az adatbazisban levo cikkekben is. Tudna esetleg ebben segiteni valaki ?

Tamás Rottenbacher
                Rottenbacher Tamás
                Moderátor
                  • WordPress őrült
                  • ★★★★★★★

A többi kimenő levél rendben van?

Veru
                  Veru
                  Felhasználó
                    • Hozzászólás: 1
                    • Összesen: 1
                    • Kezdő
                    • ★★

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Miután frissítettem az új verzióra, eltűnt a blog indexoldala, helyette ez van: http://veru.hu/blog/

Mit tudok csinálni, hogy újra visszaállítsam?

(Bocs, ha nagyon amatőr a kérdés, nincs sok tapasztalatom.)

Köszönöm!

Attachments:
                    You must be logged in to view attached files.
                    erdeib
                    erdeib
                    Felhasználó
                      • Kezdő
                      • ★★

Hat azt meg sem probaltam, csak amikor kaptam az ertesitot a 4.7.1 es verziorol mar hibas volt a karakterhasznalat, de most ugy latszik, hogy megoldottam, a config bol kivettem, vagyis kikapcsoltam ket sort:

es ugy nez ki hogy egybol helyrejott, most probalom a designt vissza allitani !
                      Esetleg valaki tudna segiteni, hogy hogyan lehet gyorsabba tenni egy wordpress oldalt, hogy ne blokkonja tulsagosan a szervert ahol van, tehat tobb 100 avagy ezer erdlodo eseten se halljon meg, a szolgaltato azt mondta, hogy tul van terhelve a szerver.
                      Elore is koszi a segitseget !

Tamás Rottenbacher
                      Rottenbacher Tamás
                      Moderátor
                        • WordPress őrült
                        • ★★★★★★★

@erdeib

Először is kicsit figyelj a billentyűzetedre, főként a helyesírásra.

WordPress gyorsítás érdekében ezeknek nézz utána: cache bővítmény, képek optimalizálása

Cikkek az oldalunkon például:

musztydobay
                        musztydobay
                        Felhasználó
                          • Kezdő
                          • ★★

Sajnos a 4.7-re frissítés után kiakadt a musztydobay.hu/forum -unk.

Eltűntek a beállítások, hangyabetűk, a 2 éves, legelső beírások kerültek előre, az oldalakon a legfrissebb beírások fentről legalulra ugrottak…
                          Semmilyen szerkesztési matatás nem segít…

Tamás Rottenbacher
                          Rottenbacher Tamás
                          Moderátor
                            • WordPress őrült
                            • ★★★★★★★

A bb-press-t is frissítettétek + gyári sablont?

musztydobay
                            musztydobay
                            Felhasználó
                              • Kezdő
                              • ★★

Szia! De jó, hogy írsz… nem tudtunk már kihez fordulni…
                              Az a baj, hogy aki a WP-re tette a fórumunkat, már messze jár, mi meg rohadtul síkhüjék vagyunk a dologhoz, így azt se tudjuk, mi az a bb-press meg a gyári sablon.
                              Volt valami frissítés-felajánlás, amit mindig messze elkerültünk, de most valahogy… “megnyomódott”,
                              vagyis… nem volt szándékos.
                              Csak azt vettük észre, hogy a betűk összementek, és a 2 évvel ezelőtti első beírás jön le, ha valaki lehívja a musztydobay.hu honlapunkról… no meg a felsorolt szimptómák, vagyis a fordított sorrend.

Így is írogatnak befelé a gitárosok, mert kitartóak, de veszettül kényelmetlen mindig az uccsó oldalra kapcsolgatni, meg benagyítani…
                              Szánjuk-bánjuk…

Tamás Rottenbacher
                              Rottenbacher Tamás
                              Moderátor
                                • WordPress őrült
                                • ★★★★★★★

Küldjetek egy üzenetet a tamas(kukac)rotisoft.hu -ra, lehet meg tudom oldani a gondotokat. 🙂

Yes No